Hyatt Place Wasl District Residences

Deira, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Pool
  • Gym
  • Flygplats Dubai (DXB): 17.2 km

Hotellbeskrivning

Hyatt Place Wasl District Residences ligger i Dubai (i området Deira), fem minuter med bil från både City Centre Deira och Guldmarknaden. Detta lägenhetshotell ligger 12,4 km från Dubai Mall och 12,7 km från Burj Khalifa. Känn dig som hemma i ett av de 105 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och mikrovågsugn. Sängen har bäddmadrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en 42-tums platt-tv står för underhållningen. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Fiskrondellen - 0,2 km
Al Ghurair Centre - 0,4 km
Deira Twin Towers shoppingcenter - 1,2 km
Naif Souq - 1,3 km
Kryddsouken - 1,8 km
Deira kryddsouq - 1,9 km
Guldmarknaden - 2 km
Deira klocktorn - 2,2 km
Dubai Museum - 2,6 km
Textilsouk - 2,8 km
The Dubai Heritage Village - 3 km
Creek Park - 3,1 km
SMCCU Sheikh Mohammed Centrum för Kulturförståelse - 3,1 km
Stora moskén - 3,1 km
City Centre Deira - 3,2 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 6,5 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 28,1 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 67,4 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Detta lägenhetshotell har 3 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuder man utomhuspool och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bankettsal. Du kan äta gott på lägenhetshotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 15.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 15.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 15.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: AED 40 för vuxna och AED 30 för barn

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...