Scarletz Suites klcc by Signature Apartment

Kuala Lumpur, Malaysia Flagga - Malaysia

Faciliteter

  • Pool
  • •
  • Spa
  • •
  • Flygplats Kuala Lumpur (KUL): 60.3 km

Recensioner

| 3,5/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Scarletz Suites klcc by Signature Apartment ligger centralt i Kuala Lumpur, en kvarts promenad från både Petronas tvillingtorn och KLCC-parken. Denna lägenhet ligger 0,8 km från Suria KLCC shoppingcentrum och 2,6 km från Kuala Lumpur-paviljongen. Känn dig som hemma i ett av de 20 luftkonditionerade rummen med eldstäder och platt-tv. Kök utrustat med spishäll och mikrovågsugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns vattenkokare och tvättmaskiner/torktumlare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Suria KLCC shoppingcentrum - 0,8 km
Petrosains Science Discovery Centre - 0,8 km
Petronas tvillingtorn - 0,8 km
KLCC-parken - 0,9 km
Kuala Lumpur-mässan - 1,2 km
Kuala Lumpur Forest Eco Park - 1,4 km
Kuala Lumpur-paviljongen - 1,8 km
Masjid Jamek Kampung Bahru-moskén - 1,8 km
Fahrenheit 88 Shopping Mall - 2,1 km
Galleri Starhill - 2,1 km
Kuala Lumpur-tornet - 2,2 km
National Art Gallery, Kuala Lumpur, Malaysia - 2,2 km
Lot 10 shoppingcenter - 2,2 km
Changkat Bukit Bintang - 2,3 km
Jalan Alor - 2,4 km

Närmaste flygplatser är:
Subang (SZB-Sultan Abdul Aziz Shah) - 29,7 km
Kuala Lumpur International Airport (KUL) - 61,1 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Här erbjuds utomhuspool och fitnesscenter.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: MYR 200 per boende, per vistelse
  • Serviceavgift: 20 procent

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Parkeringsavgift: MYR 5 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 22.00.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta