Almont Inn Nihonbashi
Tokyo,
Japan
Faciliteter
Hotellbeskrivning
Almont Inn Nihonbashi ligger i Tokyo (i området Chuo), fem minuter med bil från både Kejserliga palatset och Tokyos internationella forum. Detta hotell ligger 4,2 km från Tokyo Bay och 4,4 km från Tokyo Dome. Känn dig som hemma i ett av de 91 rummen med kylskåp och LED-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Badrummen har dush över badkar, djupa badkar och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, skrivbord och mörkläggningsgardiner. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Sumida-floden - 0,9 km
Marunouchi Building - 2,1 km
Akihabara elektronikstad - 2,2 km
Kabuki-za-teatern - 2,2 km
Tsukiji Outer Market - 2,2 km
Kejsarpalatsets östra trädgårdar - 2,2 km
Tokyos internationella forum - 2,3 km
Ryogoku Kokugikan - 2,5 km
Ginza Six - 2,5 km
Edo-Tokyo Museum - 2,8 km
Hibiya-parken - 2,9 km
Old Shimbashi Station - 3,1 km
Ameyokos shoppingdistrikt - 3,4 km
Hamarikyus trädgård - 3,4 km
Kejserliga palatset - 3,6 km
Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 22,5 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 67,9 km
Rekommenderad flygplats för Almont Inn Nihonbashi är Tokyo (NRT-Narita Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, dator och reception (öppen dygnet runt). Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och varuautomat. Här erbjuds en gratis frukost med självservering dagligen mellan 06.30 och 09.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för parkering utan tak: JPY 2000 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

