Pavilion Hotel Al Jaddaf Managed by Nooa
Bur Dubai,
Förenade Arabemiraten
Faciliteter
- Pool
- Restaurang
- A/C
Hotellbeskrivning
Pavilion Hotel Al Jaddaf Managed by Nooa ligger i Dubai (i området Jadaf), 1 min med bil från Dubai Creek och 8 min från Dubai World Trade Centre. Detta hotell ligger 9,7 km från Dubai Mall och 10,1 km från Burj Khalifa. Känn dig som hemma i ett av de 81 rummen med platt-tv. Kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, laptopanpassade värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Dubai Creek - 0,1 km
WonderLand nöjespark - 1,8 km
Mohammed Bin Rashid University Of Medicine and Health Sciences - 2,9 km
Dubai Creek Golf & Yacht Club - 3 km
Wafi City Mall - 3,1 km
Dubai Tennis Stadium - 3,5 km
Creek Park - 3,6 km
American Hospital Dubai - 3,9 km
Al Nasr Leisureland - 4,3 km
Dubai Festival City Mall - 4,4 km
City Centre Deira - 4,9 km
Deira klocktorn - 7,6 km
Al Ghurair Centre - 8 km
Dubai Garden Glow - 8 km
Fiskrondellen - 8 km
Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 5,5 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 32,9 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 57,5 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för kontinental frukost: AED 35 för vuxna och AED 35 för barn
- Avgift för flygtransfer: AED 250 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 2)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ingen avgift tas ut för barn som är 5 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
