The Westin Maldives Miriandhoo Resort

Baa Atoll, Maldiverna Flagga - Maldiverna

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Spa

Recensioner

| 4,6/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Gäster på The Westin Maldives Miriandhoo Resort på stranden i Miriandhoo bor i samma region som Hanifaru Bay. Detta hotell vid stranden ligger 14,6 km från Hibalhidoo och 21,7 km från Kihaadhuffaru Island Beach. Känn dig som hemma i ett av de 70 individuellt inredda rummen med kylskåp och LED-tv. Sängen har bäddmadrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar och dusch, djupa badkar och regndusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Hibalhidoo - 14,6 km
Kihaadhuffaru Island Beach - 21,7 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, expressincheckning och expressutcheckning. Planerar du ett event i Miriandhoo? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 99 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till bland annat utomhuspool, utomhustennisbana och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Detta hotell erbjuder all inclusive-priser. Dessa priser inkluderar mat och dryck på deras restauranger. Avgifter kan tillkomma på vissa restauranger för särskilda, middagar, rätter, drycker och andra bekvämligheter.

Njut av internationell gastronomi på Island Kitchen, en av de 3 restaurangerna detta hotell ståtar med, eller stanna på rummet och nyttja dess rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar, strandbar eller bar vid poolen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 695 USD
  • Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 347.50 USD (från 6 till 11 år)
  • Stadsskatt: 12.00 USD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 3 år.
  • Transport per vuxen med sjöflygplan: USD 559 (tur och retur)
  • Transport med sjöflygplan per barn: USD 279.5 (tur och retur), ålder från 2 till 11 år
  • Ytterligare avgift för barn mellan 12 år och 17 år: USD 500 per person, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Den angivna extra avgiften täcker transferavgifter för gäster 12–17 år.
  • Avgift för frukostbuffé: USD 50 för vuxna och USD 25 för barn

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 18.00.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
När du bokar hotell på Maldiverna är det viktigt att du kontaktar hotellet i god tid före ankomsten för att ordna den nödvändiga transporten från flygplatsen till hotellet.

Karta

Laddar sökresultatet...