Olympic Fashion Hotels

Aten, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Flygplats Aten (ATH): 26.4 km

Recensioner

| 4,4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Olympic Fashion Hotels ligger i Chalandri, en tio minuters bilfärd från både Syntagmas torg och Ermou Street. Detta hotell ligger 9,7 km från Akropolis och 19,3 km från Pireus hamn. Känn dig som hemma i ett av de 24 luftkonditionerade rummen med kylskåp och smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummen har lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Hygeias sjukhus - 1 km
Mitera-sjukhuset - 1,1 km
Iatropolis MRI SA - 1,4 km
Olympic Athletic Center - 1,4 km
IASO-sjukhuset - 2 km
Atens Olympiastadion - 2,3 km
Iaso sjukhus - 2,6 km
Aten vårdcentral - 3,1 km
The Mall Athens - 3,3 km
Sotiria sjukhus för bröstsjukdomar i Aten - 3,9 km
Leto - mödravård och gynekologcenter - 4,1 km
American College of Greece - 4,2 km
251 Flygvapnets allmänna sjukhus - 5 km
"Aghia Sofia" allmänna barnsjukhus - 6,1 km
KAT-sjukhuset - 6,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Aten (ATH-Eleftherios Venizelos) - 25,7 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Du kan äta något gott på hotellets kafé. Vill du hellre ta det lugnt på rummet har du tillgång till rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 1.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 5.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för extrasäng: EUR 5.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta

Laddar sökresultatet...