Parc Hotel Casa Mia
Bardolino,
Italien
Faciliteter
- Pool
- Flygplats Verona (VRN): 24.1 km
Hotellbeskrivning
Parc Hotel Casa Mia ligger i Lazise nära stranden, 2 min med bil från Canevaworld – Aqua Paradise och 5 min från Gardaland. Detta boende ligger 3,4 km från Movieland och 4,7 km från Gardaland SEA LIFE Aquarium. Känn dig som hemma i ett av de 43 luftkonditionerade rummen med minibarer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, laptopanpassade värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Castello di Lazise - 1,6 km
Canevaworld – Aqua Paradise - 2 km
Garda dei Villa dei Cedris termalpark - 2,2 km
Villa Dei Cedri - 2,4 km
Movieland - 2,8 km
Muesum om olivolja - 3,6 km
Villa Calicantus-vineriet - 3,9 km
Azienda Vinicola Valetti Luigi - 4,4 km
Museo Sisàn - 4,4 km
Gardaland SEA LIFE Aquarium - 4,7 km
Gardaland - 4,9 km
Cisano strand - 5,5 km
Pista Ciclo Pedonale Lazise - Bardolino - Garda - 5,6 km
Cantina F.lli Zeni vinmuseum - 5,7 km
Guerrieri Rizzardi-vineriet - 5,9 km
Närmaste flygplatser är:
Valerio Catullo Airport (VRN) - 22,2 km
Brescia (VBS-Gabriele D'Annuzio) - 41,3 km
Rekommenderad flygplats för Parc Hotel Casa Mia är Valerio Catullo Airport (VRN).
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Detta boende har 2 konferensrum för olika typer av möten och events. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här kan du koppla av i en av deras 2 utomhuspooler, och du har dessutom tillgång till utomhustennisbana och en bastu. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Boendets gäster har tillgång till rumsservice (under begränsade tider) och kan även köpa nåt att äta i deras snackbar/deli. Koppla av med din favoritdrink i deras bar eller bar vid poolen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.20 EUR per person per natt i upp till 21 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 16 för vuxna och EUR 8 för barn
- Avgift för flygtransfer: EUR 60 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Extrasängar finns tillgängliga mot en tilläggsavgift
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan april och september.
- Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 20.00.
- Ingen avgift tas ut för barn som är 1 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
