The Portobello Hotel
London,
Storbritannien
Faciliteter
- Flygplats London Stansted (STN): 71.8 km
Hotellbeskrivning
The Portobello Hotel ligger i London (i området Notting Hill), fem minuter med bil från både Hyde Park och Kensington High Street. Detta hotell ligger 1,1 km från Kensington Gardens och 3,3 km från Marble Arch. Känn dig som hemma i ett av de 20 individuellt inredda rummen med kylskåp och minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med badkar eller dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns laptopanpassade värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Portobello Road Market - 0,1 km
Kensington Gardens - 1,1 km
Queensway - 1,3 km
Westfield London shoppingcenter - 1,7 km
Kensington Palace - 1,7 km
Kensington High Street - 1,8 km
Paddington Central - 2 km
Hyde Park - 2,3 km
Cromwell Road - 2,3 km
Olympia Events - 2,5 km
Imperial College London - 2,7 km
Royal Albert Hall - 2,7 km
Natural History Museum - 3,4 km
Marble Arch - 3,4 km
Park Lane - 3,4 km
Närmaste flygplatser är:
London (LCY-London City) - 23,5 km
Heathrow Airport (LHR) - 24,9 km
Gatwick Airport (LGW) - 92,6 km
London (LTN-Luton) - 53,7 km
Farnborough (FAB) - 59,8 km
Rekommenderad flygplats för The Portobello Hotel är Heathrow Airport (LHR).
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och värdeförvaringsskåp i receptionen. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. Hotellets gäster har tillgång till rumsservice (under begränsade tider) och kan även köpa nåt att äta i deras snackbar/deli. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.- Avgift för frukostbuffé: GBP 15.00 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för husdjur: GBP 25 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Husdjur tillåts endast i vissa rum (avgifter tillkommer, information om detta under Avgifter). Gäster kan få ett av dessa rum genom att kontakta receptionen direkt med hjälp av informationen i bokningsbekräftelsen.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

