TAO El Cotillo

El Cotillo, Spanien Flagga - Spanien

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • Flygplats Fuerteventura (FUE): 41.9 km

Recensioner

| 4,2/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I La Oliva ligger TAO El Cotillo, en 2 minuters bilfärd från Lakes strand och 6 minuters bilfärd från Playa de la Concha. Denna lägenhet ligger 7,1 km från Förtrollade ravinen och 11 km från Calderon Hondo-vulkanen. Känn dig som hemma i ett av de 46 rummen som har pentry med stor kyl/frys och ugn. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en plasma-tv erbjuder underhållning. På rummet finns skrivbord och mikrovågsugnar. Städning erbjuds en gång per vistelse. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Castillo de El Toston - 0,5 km
Lakes strand - 0,9 km
Playa de la Concha - 1,9 km
Los Mallorquines - 3,1 km
Caleta del Rio - 4,1 km
Playa El Marrajo - 4,2 km
El Tostón-fyrtornet - 4,3 km
Traditionella fiskemuseet - 4,3 km
Playa Los Charcos - 4,5 km
Punta Gorda - 4,9 km
Punta Blanca - 6,2 km
Förtrollade ravinen - 7,1 km
Cross Island - 7,6 km
Calderon Hondo-vulkanen - 11 km
Playa de Majanicho - 14,2 km

Närmaste flygplatser är:
Puerto del Rosario (FUE-Fuerteventura) - 45,6 km
Arrecife (ACE-Lanzarote) - 65,3 km
Sochi (AER-Sochi Intl.) - 6 828 km

Rekommenderad flygplats för TAO El Cotillo är Sochi (AER-Sochi Intl.).

Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 18.00.
  • Ett barn, 10 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Alkohol serveras inte här.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...