Renaissance Hanioti Resort
Kassándra,
Grekland
Faciliteter
- Pool
- Barnpool
- Restaurang
- Bar
- Gym
- Spa
- Flygplats Thessaloniki (SKG): 92.4 km
Hotellbeskrivning
I Kassandra ligger Renaissance Hanioti Resort, en 1 minuters bilfärd från Chaniotis Beach (strand) och 10 minuters bilfärd från Pefkochori Lagoon. Detta lägenhetshotell med spa ligger 8,9 km från Port Glarokavos och 11,4 km från Xenia Beach (strand). Känn dig som hemma i ett av de 65 luftkonditionerade rummen med kylskåp. Rummen har privata inredda balkonger. Satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar eller dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Chaniotis Beach (strand) - 0,5 km
Pefkochori pir - 4,2 km
Kart Kolovos - 5,4 km
Pefkochori Lagoon - 8,5 km
Port Glarokavos - 8,9 km
Kryopigi strand - 11,1 km
Xenia Beach (strand) - 11,4 km
Lefki Peristera-stranden - 11,6 km
Loutra Agias Paraskevis strand - 13,3 km
Chroúsou Beach - 13,3 km
Thermal Spa Agia Paraskevi - 13,7 km
Avláki strand - 14,5 km
Kalithea Beach - 15,2 km
Amon Zeus tempel - 15,7 km
Afitos folkloremuseum - 18 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 3.00 per boende per natt.
- Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 10.00 per boende per natt.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan maj och oktober.
- Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 19.00.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.


