Villa Nautica Paradise Island Resort

Male Atoll, Maldiverna Flagga - Maldiverna

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Spa
  • Barnklubb

Recensioner

| 4,8/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Villa Nautica Paradise Island Resort ligger i Lankanfinolhu vid vattnet, 1 min promenad från Paradise Island Beach och 5 min från Thulhagiri Beach. Denna resort vid stranden ligger 0,1 km från Kani Beach och 0,1 km från Dhonveli Beach. Känn dig som hemma i ett av de 282 individuellt möblerade rummen med minibar och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Paradise Island Beach - 0,1 km
Thulhagiri Beach - 0,4 km
Gili Lankanfushi Beach - 1 km
Girifushi - 4,6 km
Kani Beach - 0,1 km
Dhonveli Beach - 0,1 km
Bandos Beach - 1,5 km
Vabbininfaru-stranden - 1,5 km
Angsana Beach - 1,8 km
Kurumba Beach - 2,6 km
Hulhumale-stranden - 2,6 km
Villingilis allmänna strand - 11,9 km
Rasfannu - 12,2 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressincheckning och expressutcheckning. På denna resort erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och mötesrum. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig på begäran). Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här erbjuds utomhustennisbanor, utomhuspool och bubbelpool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Njut av internationell gastronomi på Bageecha Restaurant, en av de 5 restauranger denna resort ståtar med, eller stanna på rummet och utnyttja dess rumsservice dygnet runt. Du kan även hitta lättare måltider på deras kafé. Avsluta dagen med en drink på boendets bar, strandbar eller bar vid poolen.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Galamiddag på julafton (24 december) per vuxen: 260 USD
  • Avgift per barn för galamiddag på julafton (24 december): 130 USD (ålder från 2 till 12 år)
  • Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 350 USD
  • Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 175 USD (från 2 till 12 år)
  • Stadsskatt: 12.00 USD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 2 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: USD 195 per person (tur och retur)
  • Avgift för flygtransfer per barn: USD 98 (tur och retur), (ålder från 2 till 11 år)
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta denna resort innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
När du bokar hotell på Maldiverna är det viktigt att du kontaktar hotellet i god tid före ankomsten för att ordna den nödvändiga transporten från flygplatsen till hotellet.

Karta

Laddar sökresultatet...