Fontana Hotel & Gastronomy
Budva,
Montenegro
Faciliteter
- Restaurang
- Bar
- Flygplats Tivat (TIV): 21.0 km
- Terrace
- Garden
- Reception
- Wheelchair
- LuggageStorage
- DryCleaning
- MultilingualStaff
- BusinessCenter
- FreeBreakFast
- NumberOfBars
- NumberOfCafes
- NumberOfRestaurants
- Antalmtesrum
- Bankettsal
- Cykeluthyrninginrheten
- Dagligen
- Gratisfrukostenligtegenbestllning
- Punktskrift
- Segwayturerinrheten
- Vandringsledercykelbanorinrheten
Hotellbeskrivning
Nära Budva Marina
Fontana Hotel & Gastronomy ligger centralt i Budva, en kort promenad från Budva Marina och 4 min promenad från Slovenska Beach. Detta hotell ligger 0,9 km från Mogren Beach och 21,5 km från Kotor Bay.
Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Boendet har även en tv i allmänt utrymme och bankettsal.
Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Detta hotell har 24 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.
Avstånd avrundas till närmsta decimal.
TQ Plaza - 0,2 km
Budva Marina - 0,3 km
Slovenska Beach - 0,3 km
Slovenska Obala - 0,4 km
Huvudingången - 0,5 km
Fästningen - 0,5 km
Plaža Ričardova Glava - 0,6 km
Moderna galleriet - 0,6 km
Arkeologiska museet - 0,6 km
Budva Ballerina-statyn - 0,7 km
Sankta Maria i Punta - 0,7 km
Sankt Savas kyrka - 0,7 km
Sankt Johannes kyrka - 0,7 km
Heliga Treenighetens kyrka - 0,7 km
Tara-bron - 0,7 km
Närmaste flygplatser är:
Tivat (TIV) - 25,9 km
Podgorica (TGD) - 61,2 km
Dubrovnik (DBV) - 75,7 km
Ta en bit mat på någon av de många matställena detta hotell erbjuder. Här finns bland annat 2 restauranger och ett kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Här erbjuds en gratis frukost enligt egen beställning dagligen mellan 07.00 och 10.00.
Känn dig som hemma i ett av de 32 luftkonditionerade rummen med minibar och LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord.





