Premier Hotel Cabin Shinjuku

Tokyo, Japan Flagga - Japan

Faciliteter

  • Flygplats Tokyo (HND): 27.0 km

Recensioner

| 3,9/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Premier Hotel Cabin Shinjuku ligger mitt i Tokyo, en 4 minuters promenad från Samurai Museum och 7 minuter från Omoide Yokocho. Detta hotell ligger 1 km från Shinjuku Isetan och 1,6 km från Shinjuku Gyoen nationalpark. Känn dig som hemma i ett av de 193 rummen med kylskåp och LCD-tv. Sängen har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis fast internet gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dush över badkar, djupa badkar och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Okubo Park - 0,1 km
Samurai Museum - 0,3 km
Omoide Yokocho - 0,6 km
Shinjuku Isetan - 0,9 km
Isetan Shinjuku (varuhus) - 1 km
Tokyos regeringsbyggnad - 1,4 km
Shinjuku Central Park - 1,6 km
Shinjuku Gyoen nationalpark - 1,8 km
Tokyo Opera City Concert Hall - 2,6 km
Tokyo Metropolitan Gymnasium - 2,6 km
Wasedauniversitetet - 2,6 km
National Stadium - 2,9 km
Meiji Jingu-helgedomen - 3 km
Takeshita Street - 3,1 km
Trädgården Chinzan-so - 3,2 km

Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 28,6 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 76,2 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och varuautomat. Gäster på Premier Hotel Cabin Shinjuku kan äta gott på CABIN cafe. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 07.00 och 10.30 och på helger mellan 07.00 och 11.00 mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 1800 per person (ungefärligt pris)
  • Parkeringsavgift: JPY 2500 per dag (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ingen avgift tas ut för barn som är 2 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta

Laddar sökresultatet...