KoruMar Hotel De Luxe
Kusadasi,
Turkiet
Faciliteter
- Pool
- Barnpool
- Bar
- Spa
- Avstånd strand: 30 m
- Flygplats İzmir (ADB): 65.5 km
- Gym/fitness center
- Inomhuspool
- Utomhuspool
- Restaurang
- Spa
- Barnpool
- Bar
- Rök fri
- Vattenpark
Hotellbeskrivning
Detta hotell, är idealt för strandturister och familjer, i Kusadasi, direkt vid havet.
År 2020 moderniserades hotellet. På detta boende har gästerna 272 rum att välja på. Här finns en lobby. Huset tillhandahåller en rad handikappanpassade faciliteter. I hotellet finns ett bibliotek. På hotellet erbjuds även en 24 timmars säkerhetstjänst, en biluthyrning, en väckningstjänst och en piccoloservice. Det finns ett affärsområde med videoprojektor, faxapparat, projektor, blädderblock/pennor och fotokopiator tillgängligt. Evenemang som kongresser, symposier, föredrag osv., eller helt enkelt det dagliga arbetet kan organiseras problemfritt med hjälp av kontors- och konferensservice. För konferenser, föredrag eller sammanträden står fem rum till förfogande.
För hemtrevliga temperaturer finns luftkonditionering (gratis) installerat i rummen. Gästerna sover i en bäddsoffa. Det är möjligt att boka separata sovrum. Vid behov kan barnsängar begäras. Rummen är dessutom inredda med ett kassaskåp och en minibar. Här finns även en te-/kaffemaskin. Gästerna har även tillgång till strykjärn med strykbräda. Här finns även en direktvalstelefon, en plattskärmstv med satellitanslutning och wifi (gratis). Dessutom kan gästerna ta uppbäddningsservicen i anspråk. I serviceutbudet ingår även slutrengöring. Ett urval av kuddar utlovar härligt välbefinnande. I badrummet finns ett bubbelbadkar och en badbalja, samt hårtork och en telefon. Boendet erbjuder rökfria rum.
En utomhusbassäng (kostnadsfritt) och en inomhushall (gratis) bjuder in till avslappnade bad. Barnen kan plaska och leka av sig i plaskdammen. En vattenrutschkana underhåller både ung som gammal. På solterrassen står bekväma solstolar och parasoll som skuggar skönt, redo för njutning. Med vattenaerobic och snorkling, dykning och parasailing får även vattensportentusiaster valuta för pengarna. Även dessa aktiviteter är belagda med en avgift. Gym och aerobics samt bordsfotboll är en del av sport- och fritidsutbudet (mot avgift). I wellnessavdelningen erbjuder huset en bastu, samt avgiftsbelagda njutningar som: spa, skönhetssalong, massagebehandlingar, ayurvedabehandlingar, en aromaterapi och en fotzonterapi.
På boendet finns en bar och en lobbybar. Gästerna kommer att tas om hand om i restaurangen (icke-rökare, rökare, à la carte och barnstol). Uppfriskande drycker vid poolkantens strandbar ger härliga känslor. All-inclusive-semesterfirarna kan njuta av förmåner som snacks, men även ett urval av alkoholhaltiga och alkoholfria drycker. Till frukost (kontinental, morgonpigga och varm), lunch- och middag kan gästerna avnjuta buffén eller välja rätter från a la carte-utbudet (middag). Man kan även beställa från menyn, som även inkluderar specialkost som dieträtter, halalkost, laktosfri kost och vegankost. Därutöver erbjuder hotellet även särskilda matönskemål. Kostnadspliktigt är tillvalet internationella varumärken.


