Avani Alonso Martinez Madrid Hotel
Madrid,
Spanien
Faciliteter
- Restaurang
- Bar
- Gym
- Flygplats Madrid (MAD): 13.1 km
Hotellbeskrivning
Avani Alonso Martinez Madrid Hotel ligger centralt i Madrid, en fem minuters bilfärd från både Gran Via och Pradomuseet. Detta hotell ligger 3,2 km från Palacio Real de Madrid och 3,5 km från Bernabéustadion. Känn dig som hemma i ett av de 101 luftkonditionerade rummen med minibarer. Gratis fast internetanslutning och wi-fi erbjuds. Privat badrum med badkar eller dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Paseo de la Castellana - 0,4 km
Plaza de Chueca - 0,8 km
El Corte Inglés - 0,8 km
Museo Arqueológico Nacional - 0,9 km
Plaza de Colón - 0,9 km
Museo Sorolla - 1 km
Gran Via - 1,2 km
Plaza de España - Princesa - 1,2 km
Casino Gran Vía - 1,3 km
Círculo de Bellas Artes - 1,3 km
Paseo del Prado - 1,3 km
Calle de Alcalá - 1,4 km
Plaza de Cibeles - 1,4 km
Universidad Pontificia Comillas - 1,4 km
USA:s ambassad - 1,4 km
Den största flygplatsen i närheten är Adolfo Suárez Madrid-Barajas Airport (MAD), Madrid, Spanien - 13,9 km
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Planerar du ett event i Madrid? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 35 kvadratmeter, däribland konferensrum och 3 mötesrum. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 07.00 och 10.30 och på helger mellan 08.00 och 12.00 mot en avgift.- Avgift för frukostbuffé: EUR 19–26 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för husdjur: EUR 30 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för extrasäng: EUR 21.6 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.


