Xtabi Resort
Negril,
Jamaica
Faciliteter
- Pool
- Flygplats Jamaica (MBJ): 82.3 km
Hotellbeskrivning
I Negril-området West End ligger Xtabi Resort, en tio minuters bilfärd från både Seven Mile Beach och Jamaica Beaches. Detta hotell vid stranden ligger 0,1 km från Negril Cliffs och 0,3 km från Joseph's Cave. Känn dig som hemma i ett av de 24 rummen. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har badkar/dusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Negril Cliffs - 0,1 km
Joseph's Cave - 0,3 km
Erica's Cafe - 0,8 km
Rick's Cafe - 1,9 km
Throne Room - 2,7 km
Negril Watershed Environmental Protection Area - 2,7 km
Negril-fyren - 2,9 km
Seven Mile Beach - 3,4 km
Barney's Botanical Garden Jamaica - 3,8 km
Jamaica Beaches - 4,1 km
Time Square Mall - 4,2 km
The Boardwalk Shopping Village - 6 km
Negril Hills (golfklubb) - 7 km
Kool Runnings Water Park - 8,9 km
Percy's Riverside Retreat - 9,4 km
Xtabi Resort rekommenderar att du använder flygplatsen Montego Bay (MBJ-Sir Donald Sangster Intl.) - 82,1 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och flerspråkig personal. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här erbjuds massage och du har tillgång till utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 13.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: USD 22.00 per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: USD 10.00 för vuxna och USD 10.00 för barn
- Avgift för flygtransfer: USD 70.00 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)
- Avgift för extrasäng: USD 30.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
