Alona Hotel

Glasgow, Storbritannien Flagga - Storbritannien

Faciliteter

  • Restaurang
  • Flygplats Edinburgh (EDI): 52.4 km

Hotellbeskrivning

I Bellshill hittar du Alona Hotel en femton minuters bilfärd från Celtic Park och Hampden Park. Detta hotell ligger 19,8 km från OVO Hydro och 20 km från Scottish Exhibition and Conference Centre. Känn dig som hemma i ett av de 51 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar/dusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Strathclyde Country Park - 0,1 km
M&Ds Theme Park - 0,1 km
M & D's Scotland Theme Park - 1,1 km
Hamilton Park Racecourse - 2,7 km
David Livingstone Centre - 3,2 km
Bellshill Golf Club - 3,5 km
Hamilton Campus, University of the West of Scotland (UWS) - 3,7 km
Hamilton Townhouse Theatre - 4 km
Aquatec - 4,2 km
Bothwell Castle - 4,4 km
University of the West of Scotland - 6,1 km
Daldowie Garden of Remembrance - 6,9 km
Fir Park Stadium - 7,1 km
Chatelherault Country Park - 7,1 km
Ravenscraig Regional Sports Facility - 9,2 km

Närmaste flygplatser är:
Glasgow International Airport (GLA) - 29,7 km
Edinburgh Airport (EDI) - 53,7 km
Glasgow (PIK-Prestwick) - 60,2 km

Rekommenderad flygplats för Alona Hotel är Glasgow International Airport (GLA) .

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och värdeförvaringsskåp i receptionen. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta hotell har även conciergetjänster, bröllopstjänster och en tv i allmänt utrymme. Deras restaurang Glasshouse Restaurant, som specialiserat sig på lokala rätter, har en loungebar där du kan ta en drink, men du kan även ta det lugnt på rummet med rumsservice dygnet runt. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00. Boendet har fått officiell stjärngradering från VisitScotland, som är Skottlands nationella turistorganisation.
  • Avgift för frukost enligt egen beställning: GBP 10 för vuxna och GBP 5 för barn
  • Spjälsäng (babysäng): GBP 10.0 per vistelse

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta

Laddar sökresultatet...