Viva Dash Hotel Seminyak

Canggu, Indonesien Flagga - Indonesien

Faciliteter

  • Pool
  • A/C
  • Gym
  • Spa
  • Flygplats Denpasar Bali (DPS): 14.2 km

Recensioner

| 4,4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I Seminyak-området Petitenget ligger Viva Dash Hotel Seminyak, en tio minuters promenad från Seminyak Beach och Eat Street. Detta hotell med spa ligger 1,2 km från Seminyak-torget och 7 km från Kuta Beach. Känn dig som hemma i ett av de 137 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med gratis toalettartiklar och badrockar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

TAKSU Bali Gallery - 0,1 km
Templet Petitenget - 0,4 km
Desa Potato Head - 0,5 km
Seminyak Beach - 0,6 km
Eat Street - 0,7 km
Seminyak Village - 1 km
Loppmarknaden - 1,2 km
Seminyak-torget - 1,2 km
Sunset Point shoppingcenter - 2,1 km
Double Six Beach - 3,1 km
Canggu torg - 3,1 km
Legian Road - 3,4 km
Atlas Beach Fest - 3,5 km
Legians strand - 3,7 km
Berawa Beach - 3,9 km

Viva Dash Hotel Seminyak rekommenderar att du använder flygplatsen Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 13,8 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Planerar du ett event i Seminyak? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 153 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer till hotellet mot en avgift (tillgänglig på begäran), och gratis parkeringsservice finns på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage. Här erbjuds utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Den kostnadsfria bussen gör det enkelt för dig att ta dig till stranden. Njut av asiatiska köket på Mya, en av de 2 restauranger detta hotell ståtar med, eller stanna på rummet och utnyttja dess rumsservice (under begränsade tider). Du kan även hitta lättare måltider på deras 2 kaféer. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30. I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.
  • Avgift för frukost enligt egen beställning: IDR 200000 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: IDR 450000 per fordon (max. antal passagerare 4)
  • Avgift för extrasäng: IDR 610000.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...