Keflavik Micro Suites

Keflavik, Island Flagga - Island

Faciliteter

  • A/C
  • Spa
  • Flygplats Keflavík (KEF): 4.0 km

Recensioner

| 4,1/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I Reykjanesbær hittar du Keflavik Micro Suites en kvarts promenad från Reykjanes kulturarvsmuseum och Duus hús kulturcenter. Detta pensionat ligger 19,5 km från Blå lagunen och 48,7 km från Reykjaviks hamn. Känn dig som hemma i ett av de 12 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Reykjanes kulturarvsmuseum - 1,2 km
Duus hús kulturcenter - 1,2 km
Reykjanes konstmuseum - 1,2 km
Islands rock'n'roll-museum - 1,3 km
Skessan í hellenium - 1,5 km
Stekkjarkot - 3,8 km
Víkingaheimar - 4,1 km
Garður museum - 12,4 km
Garðurs gamla fyr - 12,5 km
Garðurs fyr - 12,5 km
Blå lagunen - 19,5 km
Bron mellan kontinenterna - 19,9 km
Hópsnesviti - 26,1 km
Gunnuhvers termalkällor - 26,1 km
Reykjanesviti - 27 km

Närmaste flygplatser är:
Keflavik International Airport (KEF) - 5,3 km
Reykjavik (RKV-Reykjavik inrikes) - 46 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Detta pensionat erbjuder särskilda platser för rökning.
  • Ingen avgift tas ut för barn som är 2 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...