Nine Hotel

Deira, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • A/C
  • Flygplats Dubai (DXB): 18.3 km

Recensioner

| 3,3/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Nine Hotel ligger i Dubai (i området Deira), fem minuter med bil från både Guldmarknaden och Dubai Creek. Detta hotell ligger 7,6 km från Dubai Cruise Terminal och 8,6 km från Dubai World Trade Centre. Känn dig som hemma i ett av de 125 individuellt möblerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar/dusch, bidéer och tofflor. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Burj Nahar Mall - 0,6 km
Fiskrondellen - 1 km
Al Ghurair Centre - 1,1 km
Naif Souq - 1,1 km
Reef Mall - 1,5 km
Deira Twin Towers shoppingcenter - 1,8 km
Guldmarknaden - 1,8 km
Kryddsouken - 2,1 km
Deira kryddsouq - 2,2 km
Dubai Creek - 2,6 km
Textilsouk - 3,1 km
Deira klocktorn - 3,1 km
Sheikh Saeed Al Maktoum House - 3,3 km
Stora moskén - 3,3 km
The Dubai Heritage Village - 3,4 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 7,7 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 28,4 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 68,2 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. Ta en bit mat på någon av de många matställena detta hotell erbjuder. Här finns bland annat 2 restauranger och ett kafé. Koppla av med en drink på en av boendets 7 barer/lounger. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: AED 200 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 15.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 15.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 15.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för kontinental frukost: AED 25 för vuxna och AED 15 för barn
  • Avgift för extrasäng: AED 80.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...