Radisson Hotel Orlando Lake Buena Vista South

Orlando, USA Flagga - USA

Faciliteter

  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Flygplats Orlando (MCO): 34.3 km

Recensioner

| 4,1/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Radisson Hotel Orlando Lake Buena Vista South ligger i Kissimmee vid sjön, 3 min med bil från Gamla stadskärnan och 7 min från Orlando Vineland Premium Outlets. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 8,9 km från Disney Springs™ och 9,4 km från Walt Disney World® Resort. Känn dig som hemma i ett av de 410 rummen med platt-tv. Satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp, strykjärn/strykbräda och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lake Cecile - 1,1 km
Fabriksförsäljning, Lake Buena Vista - 2,6 km
Gamla stadskärnan - 2,6 km
Fun Spot America - 2,7 km
Kissimmee Go-Karts - 2,8 km
Shingle Creek Regional Park - 3 km
Falcon's Fire Golf Club - 4,1 km
Hawks Landing Golf Club - 4,4 km
Lake Bryan - 4,5 km
Medieval Times - 4,7 km
AdventHealth Celebration - 5,6 km
192 Flea Market - 5,7 km
Celebration Golf Club - 6,1 km
Osceola Square Mall - 6,7 km
Give Kids the World Village - 6,8 km

Närmaste flygplatser är:
Kissimmee, FL (ISM-Kissimmee Gateway) - 8,5 km
Orlando International Airport (MCO) - 34,3 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Kissimmee? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 111 kvadratmeter, däribland konferensrum och 2 mötesrum. Du får tillgång till utomhuspool, lazy river och vattenrutschkana. Boendet har även conciergetjänster, en souvenirbutik eller tidningskiosk och danssal. Låt väl smaka på Tortilla Rica, en av de 2 restauranger detta hotell erbjuder. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Resortavgift: USD 22.70 per boende per natt
I resortavgiften ingår:
  • Tillgång till business-service/dator
  • Användning av fitnesscenter
  • Städning
  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Internetanslutning
  • Tillgång till pool
  • Parkering
  • Transport
  • Tillgång till träningssal eller utrustning

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: USD 14.99 för vuxna och USD 11.99 för barn
  • Avgift för husdjur: USD 35.00 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: USD 10.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Upp till 3 barn, 17 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta

Laddar sökresultatet...