Eden Locke
Edinburgh,
Storbritannien
Faciliteter
- Restaurang
- Bar
- A/C
- Flygplats Edinburgh (EDI): 12.3 km
Hotellbeskrivning
Eden Locke ligger centralt i Edinburgh, en kort promenad från George Street och 3 min promenad från Princes Street. Detta lägenhetshotell ligger 1,2 km från Royal Mile och 1 km från Grassmarket. Känn dig som hemma i ett av de 72 rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 42-tums platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
George Street - 0,1 km
Charlotte Square - 0,1 km
Georgian House - 0,2 km
Princes Street - 0,3 km
Princes Street Gardens - 0,3 km
Johnnie Walker Princes Street - 0,4 km
Assembly Rooms - 0,5 km
Usher Hall - 0,7 km
Royal Lyceum Theatre - 0,8 km
St. Andrew Square - 0,8 km
Scottish National Gallery - 0,9 km
Dean Village - 0,9 km
Scott Monument - 0,9 km
Grassmarket - 1 km
Multrees Walk - 1 km
Eden Locke rekommenderar att du använder flygplatsen Edinburgh Airport (EDI) - 13,3 km
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och varuautomat. Komplett frukost serveras på vardagar mellan 07.30 och 10.30 och på helger mellan 08.30 och 11.30 mot en avgift. Boendet har fått officiell stjärngradering från VisitScotland, som är Skottlands nationella turistorganisation.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stats-/lokalskatt på 6.00 procent tas ut
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för komplett frukost: GBP 15 för vuxna och GBP 15 för barn
- Parkeringsavgift: GBP 30 per dag
- Avgift för husdjur: GBP 40 per boende per vistelse
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: GBP 80.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Boendet rengörs av städpersonal.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.




