Exe Estepona Thalasso & Spa - Adults only

Estepona, Spanien Flagga - Spanien

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Spa
  • hotell för vuxna
  • Flygplats Málaga (AGP): 66.5 km

Recensioner

| 4,3/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Exe Estepona Thalasso & Spa - Adults only placerar dig i Estepona-området New Golden Mile, med 2 minuters körväg till Club Tenis Bel Air och 6 minuter till Selwo äventyrspark. Detta hotell med spa ligger 5,8 km från Saladillos strand och 5,9 km från Real Club de Golf Guadalmina. Känn dig som hemma i ett av de 93 rummen med minibarer och LCD-tv. Rummen har privata balkonger. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Malaga provinsens stränder - 1,1 km
Club Tenis Bel Air - 1,4 km
Flamingos Golfklubb - 1,8 km
Saladillos strand - 2,4 km
Playa de Casasola-Atalaya - 2,5 km
El Saladillos strand - 2,5 km
Villa Romana de Las Torres - 2,7 km
El Paraiso golfklubb - 2,8 km
Guadalmansa Tower - 2,9 km
Playa de Arroyo las Cañas-Velerín - 3,8 km
Playa de Guadalmina - 3,9 km
Atalaya golf- och countryklubb - 4,3 km
Selwo äventyrspark - 5 km
Real Club de Golf Guadalmina - 5,9 km
Basílica de Vega Del Mar - 5,9 km

Närmaste flygplatser är:
Gibraltar (GIB) - 57 km
Málaga Airport (AGP), Málaga, Spanien - 68,1 km

Rekommenderad flygplats för Exe Estepona Thalasso & Spa - Adults only är Málaga Airport (AGP), Málaga, Spanien.

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du bland annat tillgång till utomhuspool, bastu och fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en frisersalong. Du kan äta lunch och middag på hotellets loungebar Aguamar eller bara ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). På detta hotell kan du ta ett uppfriskande dopp i poolen och beställa din favoritdrink från poolbaren. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 08.00 och 10.30.
  • Parkeringsavgift: EUR 15 per natt
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur. Gäster kan få tillåtelse att ta med sig husdjur genom att föranmäla detta. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.

Karta

Laddar sökresultatet...