Flora Creek Deluxe Hotel Apartments Dubai

Deira, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Spa
  • Flygplats Dubai (DXB): 15.0 km

Recensioner

| 4,4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Flora Creek Deluxe Hotel Apartments Dubai ligger centralt i Dubai, 2 min med bil från City Centre Deira och 6 min från Dubai Creek. Detta lägenhetshotell i lyxstil ligger 11,8 km från Dubai Mall och 12,1 km från Burj Khalifa. Känn dig som hemma i ett av de 180 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och ugn. Rummen har privata balkonger. Gratis fast internetanslutning och wi-fi tillhandahålls, och underhållning erbjuds i form av en LCD-tv med satellitkanaler. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

City Centre Deira - 0,5 km
Deira klocktorn - 0,8 km
Dubai Creek Golf & Yacht Club - 1,8 km
Al Ghurair Centre - 2,4 km
Reef Mall - 2,5 km
Fiskrondellen - 2,9 km
Dubai Creek - 3,1 km
Burj Nahar Mall - 3,4 km
Naif Souq - 3,9 km
Al Seef - 4,2 km
Kryddsouken - 4,3 km
BurJuman shoppingcenter - 4,3 km
Deira kryddsouq - 4,4 km
Guldmarknaden - 4,5 km
American Hospital Dubai - 4,6 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 4,4 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 30 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 66,7 km

Rekommenderad flygplats för Flora Creek Deluxe Hotel Apartments Dubai är Dubai (DXB-Dubai Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service och gratis dagstidningar i lobbyn. Planerar du ett event i Dubai? På detta lägenhetshotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 50 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer till hotellet mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och gratis parkeringsservice finns på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du bland annat tillgång till gym, inomhuspool och bubbelpool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Du kan äta gott på lägenhetshotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice dygnet runt. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: AED 300 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 20.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 20.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 20.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: AED 78 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: AED 150 per fordon (max. antal passagerare 3)
  • Avgift för extrasäng: AED 125.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Alkohol serveras inte här.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta

Laddar sökresultatet...