Seabel Alhambra Beach Golf & Spa
Port el Kantaoui,
Tunisien
Faciliteter
- Pool
- Barnpool
- uppvärmd pool
- Restaurang
- Bar
- Gym
- Spa
- Barnklubb
Hotellbeskrivning
I Port El Kantaoui-området Hammam Sousse ligger Seabel Alhambra Beach Golf & Spa, en kvarts promenad från både El Kantaouis golfbana och Acqua Palace vattenpark. Detta hotell med all-inclusive ligger 8,5 km från Sousse strand och 1,9 km från Port El Kantaoui-hamnen. Känn dig som hemma i ett av de 316 luftkonditionerade rummen med LCD-tv. Privat badrum med badkar, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och uppbäddningsservice. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
El Kantaouis golfbana - 1 km
Acqua Palace vattenpark - 1,2 km
Hannibal Park - 1,7 km
Port El Kantaoui-hamnen - 1,9 km
Zinebledi - 2 km
Acqua Palace - 2,3 km
Plage de Port El Kantaoui - 2,3 km
Mall of Sousse - 5,1 km
Centre Culturel de Hammam-Sousse - 6,5 km
Stora moskén - 6,8 km
Sousse strand - 8,5 km
Sousse Corniche - 9,9 km
Boujaffar-stranden - 9,9 km
Casino Veneziano - 10,1 km
Sousse olympiastadion - 10,4 km
Närmaste flygplatser är:
Monastir (MIR-Habib Bourguiba Intl.) - 28,7 km
Enfidha (NBE) - 34,5 km
Rekommenderad flygplats för Seabel Alhambra Beach Golf & Spa är Monastir (MIR-Habib Bourguiba Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och avgiftsfri parkering finns även på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Gillar du att bada kan du antingen gå ned till den privata stranden eller hålla dig till deras 2 inomhus- och 3 utomhuspooler. Boendet har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och en spelhall. Detta hotell har 2 restauranger och erbjuder också möjligheten att stanna på rummet och nyttja dess rumsservice. Koppla av med en drink på boendets strandbar eller en av 2 barer/lounger. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 06.30 och 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: 1.00 TND per boende per vistelse
- Turistavgift: TND 12.00 per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Poolen är tillgänglig dygnet runt
- Förhandsbokning krävs för golftider, massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomst. Kontaktuppgifter finns på bokningsbekräftelsen.
- Upp till 4 barn, 2 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
