Avalon Palace Hotel

Tsilivi, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Pool
  • uppvärmd pool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • hotell för vuxna
  • Flygplats Zakinthos (ZTH): 7.1 km

Recensioner

| 3,9/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Avalon Palace Hotel ligger i Zakynthos vid havet, en tio minuters bilfärd från både Tsilivi-stranden och Joniska havet. Detta hotell ligger 7,9 km från Laganas Beach och 10,2 km från Kalamaki-stranden. Känn dig som hemma i ett av de 76 luftkonditionerade rummen. Sängen i ditt rum har bäddmadrass. Rummen har privata inredda terrasser. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Joniska havet - 0,1 km
Solomos/Kalvos-museet - 1,6 km
Dimokratias Square - 1,7 km
Fantasy Mini Golf - 1,9 km
Bysantinska museet i Zakinthos - 2 km
FZ Go Kart - 2,1 km
Solomostorget - 2,1 km
Kyrkan av Saint Nicholas av Molos - 2,1 km
Akrotiri-stranden - 2,1 km
Kastro - 2,7 km
Romas herrgård - 2,7 km
S:t Dionisios kyrka - 3,1 km
Sankt Dionysios - 3,1 km
Agios Dhionysios - 3,2 km
Tsilivi-stranden - 3,4 km

Närmaste flygplatser är:
Zakynthos (ZTH-Zakynthos Intl.) - 7 km
Argostolion (EFL-Kefalonia Island Intl.) - 118,5 km

Rekommenderad flygplats för Avalon Palace Hotel är Zakynthos (ZTH-Zakynthos Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från färjeterminal. Här har du tillgång till säsongsöppen utomhuspool och kan njuta av terrassen. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och gemensamt vardagsrum. På detta hotell kan du äta något gott på deras restaurang med utsikt över poolen. Här kan du avnjuta din middag under bar himmel om vädret tillåter. Vill du ta det lugnt kan du stanna på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Detta boende är stängt från 16 oktober till 30 april.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 3.00 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 10.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 30 per rum (enkel resa)
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är öppen mellan maj och oktober.
  • Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 19.00.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gäster kan få tillåtelse att ta med sig husdjur genom att föranmäla detta. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
  • Bil rekommenderas för transport till och från detta boende.

Karta

Laddar sökresultatet...