Liquid Hotel Apartments

Ayia Napa, Cypern Flagga - Cypern

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • Restaurang
  • Bar
  • Avstånd strand: 850 m
  • Flygplats Larnaca (LCA): 59.4 km
  • Kokvrå
  • Hiss
  • Utomhuspool
  • Restaurang
  • WiFi
  • Barnpool
  • Parkering
  • Luftkonditionering
  • Bar
  • Poolbar

Recensioner

| 4,5/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Detta lägenhetshotell ligger ungefär 900 m från havet, i Ayia Napa centrum, i en livlig stadsdel. Boendet är en ideal utgångspunkt för strandturister som vill lära känna semesterorten. Direkt utanför husdörren finns en rad barer och restauranger medan den närmsta nattklubben tar ungefär 250 m att nå, även affärer finns ca. 250 m bort. Den närmsta flygplatsen är Larnaca (LCA) som ligger ungefär 45 km bort.

De 45 lägenheterna och de fyra enrumslägenheterna som finns på hotellet är fördelade på tre våningsplan och nås lätt med en hiss. För in- och utcheckning engelsktalande personal i receptionen i entren. Det luftkonditionerade lägenhetshotellet erbjuder bagageförvaring, ett kassaskåp, ett växelkontor, ett TV-rum, ett lekrum, tvättservice och en bankettsal. I samtliga allmänna utrymmen finns internet tillgängligt för gästerna. På lekplatsen kan barnen leka så mycket de vill. Om man anländer med eget fordon finns möjlighet att parkera på boendet. Till utbudet hör även flygbuss.

För ett behagligt klimat i rummen finns luftkonditionering och centralvärme. En balkong eller terrass räknas till de flesta rummens standard. Rummen är utrustade med en dubbelsäng och en bäddsoffa. Vid behov kan både spjälsäng och extrasäng ordnas. Rummen är dessutom inredda med ett kassaskåp och en minibar. I kokvrån finns ett kylskåp och en bakugn. En telefon med direktval, en TV med satellit- och kabelmottagning, en radio och wifi (gratis) innebär att njutning står på schemat. I badrummet finns en dusch och ett badkar, samt hårtork och en telefon. Något särskilt gästerna i badrummen kosmetika. Hotellet erbjuder familjerum och 49 rökfria rum.

Lägenhetshotellets erbjuder även sportaktiviteter och underhållning. De vuxna kan simma i utomhuspoolen och barnen kan bada i plaskdammen. Här finns en terrass, solsängar och parasoll. I poolbaren kan man dessutom köpa uppfriskande drycker. I fritidsområdet erbjuder boendet spa. Mot en extra kostnad kan en även aktivera sig med biljard.

Den gastronomiska avdelningen består av en restaurang (med barnstol) och en bar. Uppfriskande drycker vid poolkantens strandbar ger härliga känslor. Det är möjligt att boka ett måltidspaket i form av halvpension. Det finns en mängd läckra rätter att välja mellan vid de tre huvudmåltiderna. Till lunch och middag kan gästerna njuta av ett variationsrikt urval av rätter från menyn. Hotellet har ett brett sortiment av både alkoholfria- och alkoholhaltiga drycker.

Karta

Laddar sökresultatet...