Pestana Chelsea Bridge Hotel & SPA
London,
Storbritannien
Faciliteter
- Pool
- Barnpool
- Restaurang
- Bar
- Gym
- Flygplats London Heathrow (LHR): 26.5 km
- Flygplats London Gatwick (LGW): 59.5 km
- Flygplats London Stansted (STN): 68.2 km
Hotellbeskrivning
Pestana Chelsea Bridge Hotel & SPA ligger i London (i området London centrum), 5 min promenad från River Thames och 8 min från Battersea Power Station. Detta hotell med spa ligger 3 km från Buckingham Palace och 3,2 km från Hyde Park. Känn dig som hemma i ett av de 217 individuellt inredda rummen med kylskåp och LCD-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan digitalkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Battersea Park - 0,3 km
River Thames - 0,4 km
Battersea Power Station - 0,7 km
Sloane Square - 1,7 km
Victoria Station Travel Information Centre - 2 km
Victoria Palace Theatre - 2,2 km
Harrods - 2,5 km
Clapham Common - 2,6 km
St. James Park - 2,8 km
Buckingham Palace - 2,8 km
Hyde Park - 2,9 km
Cromwell Road - 2,9 km
Victoria and Albert Museum - 2,9 km
Hyde Park Corner - 3 km
The Oval - 3 km
Närmaste flygplatser är:
London (LCY-London City) - 20,1 km
Heathrow Airport (LHR) - 26,2 km
Gatwick Airport (LGW) - 63,4 km
London (LTN-Luton) - 63,7 km
London (STN-Stansted) - 68,3 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: GBP 50 per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för engelsk frukost: GBP 20.50 för vuxna och GBP 10.25 för barn
- Parkeringsavgift: GBP 65 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 20.00.
- Upp till 2 barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Boendet rengörs av städpersonal.



