Club Mermaid Village

Türkler, Turkiet Flagga - Turkiet

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Barnklubb
  • Flygplats Antalya (AYT): 106 km
  • Childpool
  • Pool
  • Hotellet står för lättare underhållningen som passar för både stora och små. På kvällarna bjuds det på livemusik och shower som hela familjen kan njuta av. För de som gillar spel och sport finns både bordtennis och biljard på hotellområdet.
  • För de små finns en internationell miniklubb och aktiviteter.
  • Club Mermaid erbjuder all inklusive och alla måltider serveras i buffetformat på hotellets huvudrestaurang.
  • Distance Beach: 500meterborthärfinnsävenensnackbarförhotelletsgästerHotelletordnarenstrandbussvar45mintillstrandenvilldupromenerafinnsentunnelunderhuvudvägen
  • Club Mermaid ligger i området Türkler och nära hotellet finns ett mindre shoppingcenter och vill man ta sig in i till Alanya finns lokalbuss från huvudvägen och tar ca en halvtimme.

Recensioner

| 4,2/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Club Mermaid Village, ett charmigt och familjevänligt 4 stjärnigt hotell i hjärtat av Türkler, strax utanför Alanya. Med sina rymliga ytor, härliga poolområde och roliga aktiviteter är detta det perfekta hotellet för både familjer och större sällskap som vill njuta av sol och avkoppling.

Hotellet består av flera byggnader runt två poolområden varav ena är en stor huvudpool och den andra har fyra vattenrutschkanor.

Hotellet står för lättare underhållningen som passar för både stora och små. På kvällarna bjuds det på livemusik och shower som hela familjen kan njuta av. För de som gillar spel och sport finns både bordtennis och biljard på hotellområdet.

För de små finns en internationell miniklubb och aktiviteter.

Club Mermaid erbjuder all inklusive och alla måltider serveras i buffetformat på hotellets huvudrestaurang.

Om du längtar efter att känna sanden mellan tårna ligger hotellets privata strand bara 500 meter bort, här finns även en snackbar för hotellets gäster. Hotellet ordnar en strandbuss var 45 min till stranden, vill du promenera finns en tunnel under huvudvägen.

Club Mermaid ligger i området Türkler och nära hotellet finns ett mindre shoppingcenter och vill man ta sig in i till Alanya finns lokalbuss från huvudvägen och tar ca en halvtimme.  

Karta

Laddar sökresultatet...