Millennium Premier Hotel New York Times Square

New York, USA Flagga - USA

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • Flygplats Newark (EWR): 26.9 km
  • Flygplats New York JFK (JFK): 28.2 km
  • Gym/fitness center
  • Hiss
  • Restaurang
  • WiFi
  • Parkering
  • Luftkonditionering
  • Bar

Recensioner

| 3,6/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Millennium Premier Hotel New York Times Square erbjuder en stilfull tillflykt i hjärtat av Midtown Manhattan, bara några steg från spänningen i Times Square. Detta moderna hotell är perfekt för både fritids- och affärsresenärer, med enkel tillgång till Broadway-teatrar, restauranger i världsklass och ikoniska sevärdheter som Rockefeller Center och Bryant Park. Njut av den livliga stadsatmosfären precis utanför din dörr, oavsett om du besöker under de livliga sommarmånaderna eller under den festliga vintersäsongen.

Hotellet har rymliga, moderna rum och sviter designade för komfort och avkoppling. Varje rum inkluderar mjukt sänglinne, en platt-TV, gratis Wi-Fi och ett skrivbord, vilket gör det enkelt att koppla av eller vara produktiv. Utvalda rum erbjuder fantastisk utsikt över staden, vilket ger en extra touch av New York-magi till din vistelse.

Gäster kan dra nytta av hotellets välutrustade gym, gratis kontinental frukost och en välkomnande lounge. Fastigheten erbjuder också praktiska affärstjänster och en 24-timmarsreception för att hjälpa till med eventuella behov. Oavsett om du planerar ett sommaräventyr eller en vinterflykt, säkerställer Millennium Premier Hotel en minnesvärd upplevelse.

Beläget bara några ögonblick från de viktigaste tunnelbanelinjerna gör hotellet att utforska staden enkelt. Observera att en daglig resortavgift tillkommer. Med sitt oslagbara läge och genomtänkta bekvämligheter är Millennium Premier Hotel New York Times Square ett idealiskt val för ditt nästa besök i staden som aldrig sover.

Karta

Laddar sökresultatet...