Sovrana Hotel & RE Aqva Spa
Rimini,
Italien
Faciliteter
- Bar
- A/C
- Spa
- Flygplats Bologna (BLQ): 124 km
Hotellbeskrivning
Sovrana Hotel & SPA ligger centrum av Rimini Marina Centro enbart 100 meter till strandpromenaden och stranden. Baren och receptionen är öppna 24 timmar om dygnet och du har gratis WiFi i alla delar av hotellet.
Hotellets Spa, Re Aqua har bland annat bastu, turkiskt bad och bubbelpool. Här finns även en relaxavdelning och en mängd olika massage- och kroppsbehandlingar.
Rummen på hotellet är moderna med ljus och trevlig inredning och har alla balkong eller terrass. Frukost serveras på hotellet och har specialerbjudanden på en restaurang i närheten som hotellet samarbetar med.
Garage finns mot avgift och du kan även låna cykel utan extra kostnad och utforska omgivningarna. En cykeltur längs styrandpromenaden är en trevlig utflykt.
Vill du ta dig runt på annat sätt så har du 50 meter till närmsta busshållplats som har direktförbindelser till Riminis tågstation varifrån du enkelt tar dig till bland annat San Marino, flera nöjesparker och flera andra platser i området.
Så här bor du
Luftkonditionering, kassafack, sat-tv, telefon, Internet, minibar, hårtork, bad/dusch och wc.
Byggnadens faciliteter
Reception, bar, Wi-Fi, parkering (mot avgift).
Tillval
Barnsäng förbokas, € 20/natt.
Annat
Turistskatt/miljöavgift betalas på plats.
4 våningar, hiss.
Ankomst
Incheckningstid: 15:00, utcheckningstid: 10:00.

