El Greco Hotel

Agios Nikolaos, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Flygplats Kreta Heraklion (HER): 60.5 km

Recensioner

| 3,9/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I Agios Nikolaos ligger El Greco Hotel nära stranden, en 4 minuters promenad från Agios Nikolaos hamn och 6 minuter från Voulismenisjön. Detta hotell ligger 10,8 km från Lato och 11,2 km från Eloundas väderkvarnar. Känn dig som hemma i ett av de 47 luftkonditionerade rummen med kylskåp och platt-tv. Rummen har privata balkonger. I badrummen finns badkar eller dusch. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och minibarer. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kitroplateía - 0,1 km
Agios Nikolaos hamn - 0,3 km
Europa bortförande - 0,3 km
Folkmuseum - 0,4 km
Voulismenisjön - 0,5 km
Ámmos - 0,9 km
Agios Nikolaos arkeologiska museum - 1,3 km
Ammoúdi - 1,8 km
Almiros - 2,2 km
Panagia Kera kyrka - 9,4 km
Eloúnda Salinas - 10,5 km
Nostimon - 10,8 km
Lato - 10,8 km
Gournia - 11,2 km
Eloundas väderkvarnar - 11,2 km

Närmaste flygplatser är:
Sitia (JSH) - 67,6 km
Heraklion (HER-Nikos Kazantzakis) - 60,3 km

Rekommenderad flygplats för El Greco Hotel är Heraklion (HER-Nikos Kazantzakis).

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift. Här har du tillgång till hyrcyklar och kan njuta av trädgården. Boendet har även gratis wi-fi och conciergetjänster. El Greco Hotel har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Detta boende är stängt under november, december, januari, februari och mars.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta

Laddar sökresultatet...