Riad Marrakech House
Marrakech,
Marocko
Faciliteter
- A/C
- Spa
- Flygplats Marrakesh (RAK): 9.1 km
Hotellbeskrivning
Riad Marrakech House ligger centralt i Marrakech, en 3 minuters bilfärd från Majorelleträdgården och 6 minuter från Jemaa el-Fnaa. Denna riad med spa ligger 2 km från Avenue Mohamed VI och 2,3 km från Business Services Center. Känn dig som hemma i ett av de 39 luftkonditionerade rummen med minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. I badrummen finns dusch. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Business Services Center - 1,1 km
Avenue Mohamed VI - 1,8 km
Carré Eden shoppingcenter - 2,3 km
Marrakech Plaza - 2,6 km
Musée Yves Saint Laurent - 2,6 km
Grand Poste Gueliz - 2,8 km
Place du 16 November - 2,8 km
Royal-teatern - 2,9 km
Berbermuseet - 2,9 km
Harti-trädgården - 3 km
Majorelleträdgården - 3 km
Royal Tennis Harti - 3,1 km
Ecomusee Berbere - 3,4 km
Place Bab Doukkala - 3,5 km
Palais des Congrès - 3,6 km
Riad Marrakech House rekommenderar att du använder flygplatsen Marrakech (RAK-Menara) - 8,3 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Boendet har även gratis wi-fi och conciergetjänster. Du kan äta gott på denna riads restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice dygnet runt. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 25.00 MAD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: MAD 150 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)
- Avgift för flygtransfer per barn: MAD 100
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 mars till 31 december.
- Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 20.00.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
