Villablanca Garden Beach Hotel

Cozumel, Mexiko Flagga - Mexiko

Faciliteter

  • Pool
  • Bar
  • A/C
  • Flygplats Cancún (CUN): 86.2 km

Recensioner

| 4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I Cozumel hittar du Villablanca Garden Beach Hotel en femton minuters bilfärd från Chankanaab (nationalpark) och Mr. Sanchos strandklubb. Denna resort ligger 15 km från San Francisco Beach och 23,4 km från Färja till Cozumel. Känn dig som hemma i ett av de 50 rummen med platt-tv. Kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum har djupa badkar och regndusch. På rummet finns gratis flaskvatten och mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Playa Caletita - 0,1 km
Villa Blancarevet - 0,1 km
Cozumel Marine World - 0,7 km
Arrecifes de Cozumel nationalpark - 1,3 km
Stingrockestranden - 1,4 km
Puerta Maya sjöfartsterminal - 1,5 km
Royal Village Shopping Center - 1,5 km
Cozumel Cha'an Ka’ans observatorium - 1,7 km
Palacio Municipal - 2,2 km
Discover México Park Cozumel - 2,4 km
Plaza Punta Langosta - 2,5 km
Punta Langosta kryssningsterminal - 2,6 km
We B Divin' Cozumel - 3,1 km
Rafael E Melgars staty - 3,2 km
Museo de la Isla de Cozumel - 3,4 km

Villablanca Garden Beach Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Cozumel, Quintana Roo (CZM-Cozumel Intl.) - 6 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Tillbringa dagen på den privata stranden eller sjunk ned i en av deras 2 utomhuspooler. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och gemensamt vardagsrum. Denna resort ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). På denna resort kan du ta ett uppfriskande dopp i poolen och beställa din favoritdrink från poolbaren. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 11.00.
  • Avgift för frukost enligt egen beställning: USD 3–12.35 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för husdjur: USD 14 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Spjälsäng (babysäng): USD 10 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 21.00.
  • Ett barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta

Laddar sökresultatet...