Casa Suzanna
Tel Aviv,
Israel
Faciliteter
- Spa
- Flygplats Tel Aviv (TLV): 22.9 km
Hotellbeskrivning
Casa Suzanna ligger centralt i Tel Aviv, en kvarts bilfärd från både Gordon-stranden och Nachalat Binyamin Pedestrian Shopping Center. Detta hotell med spa ligger 0,2 km från Tel Aviv Stock Exchange Building och 0,4 km från Great Synagogue. Känn dig som hemma i ett av de 30 rummen med minibar och LCD-tv. Sängen har bäddmadrass och egyptiska bomullslakan. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Nachalat Binyamin Pedestrian Shopping Center - 0,1 km
Tel Aviv Stock Exchange Building - 0,2 km
Great Synagogue - 0,3 km
Rothschild Boulevard - 0,3 km
Independence Hall Museum - 0,4 km
Carmelmarknaden - 0,5 km
Tågspårsparken - 0,5 km
Ben Yehuda Street - 0,6 km
Nachalat Benyamins hantverksmässa - 0,6 km
Shenkin Street - 0,6 km
Levinsky Street - 0,6 km
Suzanne Dellal Center for Dance and Theatre - 0,9 km
Bialik House - 0,9 km
Charles Clore Garden - 0,9 km
Banana Beach - 1 km
Den största flygplatsen i närheten är Tel Aviv (TLV-Ben Gurion) - 20,9 km
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, flerspråkig personal och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och parkering (avgift tillkommer) finns på plats. Skäm bort dig med bland annat massage och kroppsbehandlingar. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning på vissa dagar. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 09.00 till 13.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: israelisk moms (18 %). Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass och turistvisum som visar att de inte är bosatta i Israel kan slippa betala moms.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för komplett frukost: ILS 65 för vuxna och ILS 65 för barn
- Avgift för flygtransfer: ILS 330 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Avgift för parkering under tak: ILS 120 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Spaavgift: 350 ILS
- Anläggningsavgifter: 350 ILS per person
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
- Gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

