VIP Class - Orbi City

Batumi, Georgien Flagga - Georgien

Faciliteter

  • Flygplats Batumi (BUS): 5.3 km

Hotellbeskrivning

VIP CLASS - Orbi City ligger i Batumi (i området New Boulevard), en tio minuters promenad från både Batumi Beach och Fotgängarbro - Hjältarnas allé. Detta lägenhetshotell vid stranden ligger 1,1 km från musikfontänerna och 1,4 km från Grand Mall. Känn dig som hemma i ett av de 4 individuellt inredda rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Sängen har bäddmadrass och egyptiska bomullslakan. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 102-centimeters platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Batumi Beach - 0,5 km
Fotgängarbro - Hjältarnas allé - 0,6 km
Musikfontänerna - 0,6 km
Grand Mall - 0,8 km
Batumi centralpark - 1,5 km
Batumi University - 1,9 km
Drömpelare - labyrint - 2 km
Batumi arkeologiska museum - 2,1 km
Eclipse Casino - 2,3 km
Europe Square - 2,5 km
Batumi katedral av Guds moder - 2,6 km
Nya boulevardstranden - 2,6 km
Heliga Jungfru Marias födelsekatedral - 2,6 km
Batumi boulevard - 2,8 km
Batumi Piazza - 2,8 km

Den största flygplatsen i närheten är Batumi Intl. Airport (BUS) - 6,5 km

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, flerspråkig personal och bankomat/banktjänster. VIP CLASS - Orbi City har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 11.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: USD 50 per boende, per vistelse
  • Kontantdeposition för skador: USD 50 per vistelse
  • Avgift för städning: 50 USD per boende och per natt (varierar beroende på vistelsens längd)

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: USD 45 för vuxna och USD 30 för barn
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Avgift för sen incheckning mellan 00.00 och 08.00
  • En avgift tas ut för sen utcheckning
  • Avgift för städning: USD 50 per dag, kan variera beroende på vistelselängd och enhetens storlek

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta