Blue Velvet
Nosy Be Island,
Madagaskar
Faciliteter
- Restaurang
- Flygplats Fascene (NOS): 16.9 km
Hotellbeskrivning
BLUE VELVET ligger i Nosy Be nära stranden, 10 min med bil från Mahatsinjos heliga träd. Detta hotell ligger 5 km från Madirokely Beach och 10,7 km från Lokobe nationalpark. Känn dig som hemma i ett av de 6 individuellt inredda rummen med pentry. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums smart-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och separata sittutrymmen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Madirokely Beach - 4,6 km
Mahatsinjos heliga träd - 4,7 km
Lokobe nationalpark - 10,7 km
Lokobes naturreservat - 10,9 km
Mont Passot - 25,7 km
Den största flygplatsen i närheten är Nossi-Be (NOS-Fascene) - 15,9 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, tvättmöjligheter och bankomat/banktjänster. Detta hotell erbjuder avgiftsfri parkering i närheten, portier/piccolo och snorkling i närheten. Fritidsaktiviteter som erbjuds är bland annat vandrings- och cykelleder i närheten och vindsurfing i närheten. När du vill äta något på detta hotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 12.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.04 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för komplett frukost: EUR 10 för vuxna och EUR 10 för barn
- En avgift tas ut för sen utcheckning (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: EUR 10.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
