Badamdar Hotel and Residences

Baku, Azerbajdzjan Flagga - Azerbajdzjan

Faciliteter

  • Bar
  • Spa
  • Flygplats Baku (GYD): 30.0 km

Hotellbeskrivning

I Baku ligger Badamdar Hotel and Residences i affärskvarteren, en fem minuters bilfärd från Bakus centrala botaniska trädgård och Flame Towers. Detta hotell i lyxstil ligger 4,1 km från Baku City Circuit och 4,6 km från Nizami Street. Känn dig som hemma i ett av de 283 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Bakus centrala botaniska trädgård - 0,9 km
Bakus statliga universitet - 2,8 km
Flame Towers - 2,8 km
Baku bergbana - 2,8 km
Upland-parken - 2,8 km
Baku City Circuit - 3,1 km
Nizami Street - 3,2 km
Dənizkənarı Milli Park - 3,4 km
Azerbaijan Carpet Museum - 3,4 km
Azerbajdzjans nationella filharmoniska konserthus - 3,5 km
Filarmoniyaparken - 3,6 km
Mini Venedig - 3,6 km
Shirvan Shah-palatset - 3,7 km
Workshop Ali Shamsi - 3,7 km
Sabir Park - 3,8 km

Badamdar Hotel and Residences rekommenderar att du använder flygplatsen Baku (GYD-Heydar Aliyev Intl.) - 29,8 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och gratis parkeringsservice finns på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Gäster kan enkelt hoppa på den kostnadsfria bussen som rör sig inom ett område på 8 kilometer. Gäster på Badamdar Hotel and Residences kan äta gott på Peppermill. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 07.00 och 10.30 och på helger mellan 07.00 och 11.00 mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 1.10 AZN per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: AZN 25 för vuxna och AZN 12.5 för barn
  • Avgift för flygtransfer: AZN 50 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)
  • Avgift för extrasäng: AZN 30.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
  • Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 09.30.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Bil behövs inte för transport till och från detta boende.

Karta

Laddar sökresultatet...