Hotel Cristina by Tigotan

Las Palmas stad, Spanien Flagga - Spanien

Faciliteter

  • Pool
  • uppvärmd pool
  • Restaurang
  • Bar
  • A/C
  • Gym
  • hotell för vuxna
  • Avstånd strand: 25 m
  • Flygplats Gran Canaria (LPA): 25.9 km
  • Uppvärmd pool vissa månader: 1 st
  • Närmaste strand/bad: 25 m
  • Närmaste centrum: 0 m
  • Bar: 2 st
  • Hiss
  • Restaurang: 1 st
  • Städdagar/vecka: 7
  • Adult hotel

Recensioner

| 4,6/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Hotel Cristina by Tigotan är ett modernt och välkänt hotell för vuxna vid Las Canteras-stranden, nära Santa Catalina-parken och strandpromenaden. Las Palmas är den perfekt kombination av stadsliv och sol och bad, och på Hotel Cristina by Tigotan bor du med gångavstånd till restauranger, barer, shopping och nöjen. Allt du kan behöva för en trevlig och bekväm semester.

Hotellet har en härlig och stilren solterrass med pool och poolbar där du kan koppla av i en solstol och njuta av sköna bad samtidigt som du ser ut över stranden och havet. I hotellets ljusa restaurang kan du starta dagen på bästa sätt med den inkluderade frukostbuffén och här kan du även äta trevliga middagar. Hotellets lobbybar bjuder på samma fina utsikt över strand och hav och här kan du avsluta kvällen med en uppfriskande drink. Vill du träna under semestern kan du besöka hotellets gym.

Hotel Cristina by Tigotan erbjuder snyggt inredda rum med balkong och för bästa utsikten bokar du med fördel ett dubbelrum med balkong och havsutsikt. Om du vill upptäcka mer av Gran Canaria och dess varierande natur kan du ta dig runt på egen hand med hyrbil.

Hotellet har en åldersgräns på 16 år.

3D-animation

Laddar sökresultatet...