Access Resort & Villas

Karon, Thailand Flagga - Thailand

Faciliteter

  • Pool
  • Barnpool
  • Restaurang
  • Bar
  • Gym
  • Spa
  • Avstånd strand: 800 m
  • Flygplats Phuket (HKT): 48.3 km
  • Kokvrå
  • Gym/fitness center
  • Inomhuspool
  • Hiss
  • Utomhuspool
  • Restaurang
  • Spa
  • Barnvänlig
  • WiFi
  • Barnpool
  • Parkering
  • Luftkonditionering
  • Bar
  • Poolbar
  • distance_city: 2000

Recensioner

| 4,4/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Access Resort erbjuder en unik vistelse i en lugn miljö, bara en kort promenad från de gyllene sandstränderna vid Karon Beach. Resorten är utformad för avkoppling, med frodiga trädgårdar och direkt poolåtkomst från många rum, vilket skapar en fredlig tillflyktsort för par och familjer. Gästerna kan njuta av bekvämligheten av att vara nära lokala butiker, restauranger och ett livligt nattliv, allt inom räckhåll.

Varje rymligt rum har modern inredning, bekväma sängar, luftkonditionering och en privat terrass eller balkong. Utvalda rum erbjuder direkt tillgång till resortens signaturlagunpool, vilket gör att gästerna kan kliva rakt ner i vattnet från sin dörr. Alla rum inkluderar gratis Wi-Fi, platt-TV och egna badrum med regnduschar för extra komfort.

Resorten har en stor utomhuspool, ett välutrustat gym och ett avkopplande spa som erbjuder en rad behandlingar. Gästerna kan äta på restaurangen på plats, som serverar en mängd lokala och internationella rätter, eller koppla av vid poolbaren med uppfriskande drycker. Ytterligare bekvämligheter inkluderar en 24-timmarsreception, turistinformation och gratis parkering för extra bekvämlighet.

Access Resort är idealiskt beläget för att utforska Phukets attraktioner, med enkel tillgång till Karon Beach och den närliggande Patong Beach. Det omgivande området erbjuder gott om möjligheter för vattensporter, shopping och kulturella upplevelser. Oavsett om du söker en romantisk tillflykt eller en familjesemester, erbjuder resorten en välkomnande bas för en minnesvärd vistelse i Phuket.

Karta

Laddar sökresultatet...