L’Escape, a Luxury Collection Hotel, Seoul Myeongdong

Seoul, Sydkorea Flagga - Sydkorea

Faciliteter

Hotellbeskrivning

När du bor på L’Escape, a Luxury Collection Hotel, Seoul Myeongdong i centrala Seoul är du endast en kort promenad från Namdaemun-marknaden och tio minuters promenad från Myeongdong Street. Detta hotell i lyxstil ligger 1,5 km från Namsan-bergsparken och 1,6 km från N Seoul Tower. Känn dig som hemma i ett av de 204 luftkonditionerade rummen med kylskåp och gratis produkter i minibar. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 55-tums smart-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med bidéer och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Shinsegaes shoppingcenter - 0,2 km
Namdaemun-marknaden - 0,2 km
Myeongdong Street - 0,6 km
Sungnyemun Gate - 0,7 km
Namsan-bergsparken - 0,7 km
Myeongdong Nanta-teatern - 0,8 km
Seven Luck Casino Millennium Seoul Hilton Branch - 0,8 km
Lotte Department Store - 0,8 km
Deoksugung-palatset - 0,9 km
Seoul Plaza - 1 km
Seouls stadshus - 1,1 km
Myeongdong-katedralen - 1,2 km
Lotte Outlets Seoul Station - 1,3 km
Cheonggyecheon - 1,4 km
Gwanghwamun-torget - 1,4 km

Närmaste flygplatser är:
Seoul (GMP-Gimpo Intl.) - 25,8 km
Seoul (ICN-Incheon Intl.) - 60,5 km

Rekommenderad flygplats för L’Escape, a Luxury Collection Hotel, Seoul Myeongdong är Seoul (ICN-Incheon Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till dygnet runt-öppet fitnesscenter, gratis wi-fi och conciergetjänster. Detta hotell har även bröllopstjänster och reception. Detta hotell har 2 restauranger som serverar bra mat, som till exempel Palais de Chine. Du kan också välja att lata dig på rummet med rumsservice dygnet runt. Koppla av med en drink på en av boendets 2 barer/lounger. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30. Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.
  • Avgift för frukostbuffé: KRW 55000 för vuxna och KRW 27500 för barn
  • Avgift för parkeringsservice: KRW 25000 per dag
  • Avgift för husdjur: KRW 110000 per husdjur per dag
  • Avgift för futonsäng: KRW 22000 per natt
  • Avgift för extrasäng: KRW 55000.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Upp till 2 barn, 2 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.

Karta

Laddar sökresultatet...