Apartment the Best Batumi City U Mzii
Batumi,
Georgien
Faciliteter
Hotellbeskrivning
I Batumi-området New Boulevard ligger Apartment the Best Batumi City U Mzii, 5 min promenad från Batumi Beach och 15 min promenad från Batumi centralpark. Denna lägenhet ligger 1,8 km från Batumi University och 2,5 km från Europe Square. Känn dig som hemma i ett av de 10 individuellt inredda rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Sängen har Tempur Pedic-madrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 52-centimeters LCD-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns skrivbord och minibarer. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Batumi Beach - 0,4 km
Grand Mall - 1 km
Batumi centralpark - 1,2 km
Batumi University - 1,7 km
Drömpelare - labyrint - 2,2 km
Eclipse Casino - 2,2 km
Europe Square - 2,3 km
Batumi katedral av Guds moder - 2,4 km
Heliga Jungfru Marias födelsekatedral - 2,4 km
Batumi Piazza - 2,6 km
Batumi Tower pariserhjul - 2,6 km
Nya boulevardstranden - 2,7 km
Batumi centrala moské - 2,9 km
Alfabetiska tornet - 2,9 km
Argos linbana - 3,1 km
Den största flygplatsen i närheten är Batumi Intl. Airport (BUS) - 6,3 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Njut av utsikten från deras takterrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Denna lägenhet har även en frisersalong, en tv i allmänt utrymme och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Apartment the Best Batumi City U Mzii har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta. Slappna av med en god drink på en av boendets 2 strandbarer.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Kontantdeposition för skador: USD 100 per vistelse
- Avgift för städning: 15 USD per boende och per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Deposition för husdjur: USD 200 per vistelse
- Avgift för husdjur: USD 50 per husdjur per dag (maximalt USD 50 per vistelse)
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för sen incheckning mellan 06.00 och 10.00
- Avgift för städartiklar: 10 USD per vistelse
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
- Husdjur tillåts endast i icke rökfria rum (avgifter tillkommer, information om detta under Avgifter). Gäster kan få ett av dessa rum genom att kontakta receptionen direkt med hjälp av informationen i bokningsbekräftelsen.
