Hotel Brighton City Osaka Kitahama

Osaka, Japan Flagga - Japan

Faciliteter

  • Flygplats Osaka (KIX): 51.6 km

Hotellbeskrivning

När du bor på Hotel Brighton City Osaka Kitahama i centrala Osaka är du endast en kort promenad från Sukunahikona Shrine och fem minuters promenad från Osaka Exchange Building. Detta hotell ligger 0,5 km från Nakanoshima-parken och 0,9 km från Osaka Central Public Hall. Känn dig som hemma i ett av de 233 rummen med kylskåp och dvd-spelare. Sängen har bäddmadrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis fast internetanslutning och wi-fi. Underhållning erbjuds i form av en 32-tums LCD-tv med kabelkanaler. Privat badrum med badkar och dusch, djupa badkar och regndusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sukunahikona Shrine - 0,2 km
Osaka Exchange Building - 0,4 km
Yuki Museum - 0,7 km
Osaka Museum of Oriental Ceramics - 0,7 km
Nakanoshima-parken - 0,8 km
Tenjimbashi-Suji Shopping Street - 0,8 km
Osaka Central Public Hall - 0,9 km
Osaka Tenmangu Shrine - 1,1 km
Osaka stadshus - 1,1 km
Slottsparken i Osaka - 1,2 km
Utsubo-parken - 1,3 km
Tenjinbashi-suji Shoppingcenter - 1,3 km
Festival Hall - 1,5 km
Osakas historiska museum - 1,8 km
Osakas vetenskapsmuseum - 2 km

Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 15,5 km
Kobe (UKB) - 42,9 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 51,3 km

Rekommenderad flygplats för Hotel Brighton City Osaka Kitahama är Osaka (KIX-Kansai Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och varuautomat. Gäster på Hotel Brighton City Osaka Kitahama kan äta gott på CREAS KITAHAMA. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 2200 för vuxna och JPY 1350 för barn

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.

Karta

Laddar sökresultatet...