Anga Yerevan Hotel

Jerevan, Armenien Flagga - Armenien

Faciliteter

  • Flygplats Yerevan (EVN): 14.1 km

Hotellbeskrivning

Anga Yerevan Hotel ligger i hjärtat av Jerevan, en kvarts promenad från både Sourp Krikor Lusavorich-katedralen och Hanrapetakan-stadion. Detta hotell ligger 1,1 km från Jerevans cirkus och 1,4 km från Republic Square. Känn dig som hemma i ett av de 29 individuellt inredda rummen med mikrovågsugn och smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sourp Krikor Lusavorich-katedralen - 0,4 km
Hanrapetakan-stadion - 0,9 km
Norarar Pordzarakan Arvesti Kentovon - 1 km
Jerevans cirkus - 1 km
Vernissagemarknaden - 1 km
Republic Square - 1,2 km
Sjungande fontänerna - 1,2 km
Armeniens historiska museum - 1,3 km
Armeniens nationalmuseum - 1,3 km
Museet för Mellanöstern - 1,3 km
Yerevans statliga universitet - 1,5 km
Yerevans historiemuseum - 1,6 km
Konstnärsförbundet - 1,7 km
Blå moskén - 1,8 km
Museet för modern konst - 1,9 km

Den största flygplatsen i närheten är Yerevan (EVN-Zvartnots Intl.) - 13,1 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Planerar du ett event i Jerevan? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 80 kvadratmeter, däribland konferensrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här erbjuds kroppsbehandlingar och du har tillgång till hyrcyklar. Detta hotell har även gratis wi-fi, gemensamt vardagsrum och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. När du vill äta något på detta hotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 08.30 och 10.30.
  • Avgift för flygtransfer: USD 25 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för extrasäng: USD 12 per natt
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 5 procent

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...