Ak Life Hotel
Ankara,
Turkiet
Faciliteter
- Flygplats Ankara (ESB): 32.8 km
Hotellbeskrivning
Ak Life Hotel ligger i Ankara (i området Çankaya), fem minuters bilfärd från Atakules torn och Kuğuluparken. Detta hotell ligger 2,7 km från USA:s ambassad och 3,9 km från Kocatepe moské. Känn dig som hemma i ett av de 57 rummen med minibarer (med vissa gratis produkter) och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och lyxtoalettartiklar. På rummet finns telefon, laptopanpassade värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Botanikparken - 0,4 km
Atakules torn - 0,8 km
Dikmen Vadisi Park - 1 km
Pink Pavilion - 1,1 km
Kuğuluparken - 1,6 km
Seğmenlerparken - 1,6 km
Çankaya herrgård - 1,6 km
Arjantin Street - 1,7 km
Karum Shoppingcenter - 1,9 km
Karum Business & Shopping Center - 1,9 km
Tunali Hilmi Caddesi - 2 km
Italiens ambassad - 2,1 km
USA:s ambassad - 2,2 km
Tysklands ambassad - 2,2 km
Österrikes ambassad - 2,4 km
Den största flygplatsen i närheten är Ankara (ESB-Esenboga) - 38,1 km
Gäster har tillgång till bland annat dator, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Du kan stilla din aptit på detta hotells restaurang som serverar lunch och middag. Vill du hellre mysa på rummet har du dessutom tillgång till rumsservice dygnet runt. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.- Avgift för flygtransfer: TRY 130 per fordon (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
