das Alois
Mayrhofen,
Österrike
Faciliteter
- Restaurang
- Bar
- Spa
- Flygplats Innsbruck (INN): 86.3 km
Hotellbeskrivning
När du bor på das Alois i Tux kommer du att befinna dig nära skidlifter, en kort promenad från Eggalm skidort och Lanersbachs kyrka. Detta hotell i lyxstil ligger 6,4 km från Hintertux Glacier skidort och 8,7 km från Gletscherwelt Zillertal 3000. Känn dig som hemma i ett av de 55 individuellt inredda rummen med minibarer och smart-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, hårtorkar och badrockar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Eggalm skidort - 0,1 km
Lanersbachs kyrka - 0,2 km
S:t Thomas församlingskyrka - 0,2 km
Eggalm skidlift - 0,2 km
Tuxertal - 1,6 km
Rastkogelbahn - 1,9 km
Mehlerhaus - 4,3 km
2er Lämmerbichl - 4,4 km
Lämmerbichl skidlift - 4,4 km
Hintertux Glacier skidort - 6,4 km
Gletscherbus 1 skidlift - 7 km
Fernerhaus linbana - 7,2 km
Sommerberg linbana - 7,2 km
Finkenberger Alm I linbana - 8,4 km
Gletscherwelt Zillertal 3000 - 8,7 km
Närmaste flygplatser är:
Innsbruck (INN-Kranebitten) - 85,9 km
Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 182,8 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.60 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 16 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 30 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 19.00.
- Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
