Les 3 Vallées, a Beaumier hotel
Courchevel,
Frankrike
Faciliteter
- Restaurang
- Bar
- Spa
- Flygplats Genève (GVA): 187 km
Hotellbeskrivning
Les 3 Vallées, a Beaumier hotel ligger i hjärtat av Courchevel, ett stenkast från Suisses och en 4 minuters promenad från Chenus-linbanan. Detta hotell med möjlighet till skidåkning ligger 27,4 km från Méribels skidort och 11,7 km från La Tania skidort. Känn dig som hemma i ett av de 31 rummen med minibarer och LCD-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Suisses - 0,1 km
Chenus-linbanan - 0,4 km
Jardin Alpin 1-linbanan - 0,5 km
Jardin Alpin 2-linbanan - 0,9 km
Jardin Alpin 3-linbanan - 1,3 km
Pralong skidlift - 1,8 km
Grandes Combes-stolliften - 2,3 km
Grangettes skidlift - 2,5 km
Tovets skidlift - 2,6 km
Chanrossa - 3 km
Belvederes skidlift - 3,5 km
Mickey skidlift - 3,5 km
Ariondaz-linbanan - 3,6 km
Courchevel 1300 - 4,4 km
La Tania skidort - 4,8 km
Närmaste flygplatser är:
Grenoble (GNB-Grenoble - Isere) - 182,4 km
Lyon (LYS-Saint-Exupery) - 185,3 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.86 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för parkeringsservice: EUR 30 per dag
- Avgift för husdjur: EUR 25 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
