Dhafra Beach Hotel

Abu Dhabi, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Restaurang
  • Bar
  • Spa
  • Flygplats Abu Dhabi (AUH): 250 km

Recensioner

| 4,1/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Dhafra Beach Hotel ligger i Jebel Dhana bredvid en golfbana, 25,8 km från Sir Bani Yas kaj och 38,6 km från Sir Bani Yas strand. Detta hotell vid stranden ligger 49,8 km från Gayathis medicincentrum och 51,8 km från Rub' al Khali. Känn dig som hemma i ett av de 98 luftkonditionerade rummen med kylskåp och LED-tv. Sängen har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sir Bani Yas kaj - 25,8 km
Sir Bani Yas strand - 38,6 km
Gayathis medicincentrum - 49,8 km
Rub' al Khali - 51,8 km

Dhafra Beach Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Abu Dhabi (AUH-Abu Dhabi Intl.) - 245 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service dygnet runt och limousine- och taxibokning. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage och kroppsbehandlingar. Njut av en dag på den privata stranden och få tillgång till nattklubb och utomhustennisbanor. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Gäster kan snabbt och enkelt ta sig runt i området med deras kostnadsfria transport. Du kan äta gott på Mayadeen Restaurant, deras restaurang med utsikt över trädgården, där du kan avnjuta middagen under bar himmel. Vill du ta det lugnt på rummet finns även rumsservice dygnet runt. Slappna av med en god drink på en av boendets 2 barer/lounger. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.00 till 10.30.
  • Avgift för frukostbuffé: AED 81 per person (ungefärligt pris)
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: AED 100 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Upp till 2 barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta

Laddar sökresultatet...