Deluxe Apartment in Kallithea
Aten,
Grekland
Faciliteter
Hotellbeskrivning
Denna lägenhet ligger centralt i Kallithea, Attika, en fem minuters bilfärd från både Zeus tempel och Akropolismuseet. Denna lägenhet ligger 4,7 km från Akropolis och 4,7 km från Parthenon. Slå dig till ro i den här individuellt inredda lägenheten, som har en stor kyl med frys och en ugn i köket. Det finns en privat möblerad balkong. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabelkanaler erbjuder underhållning. Bekvämligheter som ingår är laptopanpassade värdeförvaringsskåp och ett separat loungeområde. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Onassis hjärtkirurgicenter - 1,1 km
Reas mödrasjukhus - 1,3 km
Stavros Niarchos stiftelses kulturcenter - 1,4 km
Atens planetarium - 1,5 km
Faliro arena - 2,8 km
Flisvos Marina - 3,1 km
Filopappos kulle - 3,1 km
Akropolismuseet - 3,2 km
Herodes Atticus' odeion - 3,3 km
Areopagen - 3,5 km
Athena Niketemplet - 3,5 km
Hadrian's Arch - 3,6 km
Dionysos teater - 3,6 km
Agora - 3,7 km
Atens nationalträdgård - 3,7 km
Den största flygplatsen i närheten är Aten (ATH-Eleftherios Venizelos) - 37,8 km
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och hiss. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Denna lägenhet erbjuder särskilda platser för rökning.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 2.00 per boende per natt.
- Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 8.00 per boende per natt.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 50 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Spjälsäng (babysäng): EUR 15 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
