El Azure de Barbican

Kingston, Jamaica Flagga - Jamaica

Faciliteter

  • Flygplats Kingston (KIN): 19.7 km

Hotellbeskrivning

Denna lägenhet ligger i Kingston (i området Barbican), en fem minuters bilfärd från både Bob Marley Museum och Palace Cineplex. Denna lägenhet ligger 2,5 km från Devon-huset och 2,9 km från Peter Tosh Museum. Slå dig till ro i den här individuellt inredda lägenheten, som har en stor kyl med frys och en ugn i köket. Fast internetanslutning och wi-fi erbjuds gratis, och det finns även en 50-tums platt-tv med kabelkanaler för nöjes skull. Bekvämligheter som ingår är värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning sker i begränsad utsträckning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Bob Marley Museum - 1,4 km
Palace Cineplex - 1,8 km
Devon-huset - 2,5 km
United States of America Embassy - 2,8 km
Peter Tosh Museum - 2,8 km
Jamaica House - 3 km
Pantry Playhouse - 3,1 km
Mandela Park - 3,4 km
Centre Stage Theatre - 3,5 km
St Andrew Parish Church - 3,7 km
Kings House - 3,8 km
Super Value Town Center - 3,8 km
Emancipation-parken - 4 km
Constant Spring Golf Club - 4 km
Tropical Plaza - 4 km

Närmaste flygplatser är:
Kingston (KIN-Norman Manley Intl.) - 19,8 km
Ocho Rios (OCJ-Ian Fleming Intl.) - 105,9 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och utomhusgrill.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: USD 100 per vistelse
  • Avgift för städning: 60 USD per boende och per vistelse
  • Serviceavgift: 25 USD per boende per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: USD 80.00 per fordon (tur och retur)
  • Avgift för flygtransfer per barn: USD 80.00 (tur och retur)
  • Spjälsäng (babysäng): USD 7.00 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alkohol är förbjuden på detta boende.

Karta

Laddar sökresultatet...